„Stansefabrikken“ pasirinko Ukmergę

2011-10

Kaip rašo “Ukmergės žinios”, Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) pakvietė šalies žurnalistus aplankyti objektus, kuriuose buvo vykdomi ES struktūrinių fondų finansuojami projektai. Į lankytinų objektų sąrašą LVPA įtraukė Ukmergėje esančią norvegų kapitalo įmonę UAB „Stansefabrikken“.

 Įmonėje šiuo metu dirba 180 darbuotojų. Vadovai prognozuoja, kad šiemet metinė „Stansefabrikken“ apyvarta sieks 50 milijonų litų.

Čia iš lakštinio plieno gaminamos serverinės spintos, elektros skydinės, prekybinė įranga bei pašto dėžutės. Beveik visa ukmergiškių produkcija keliauja į Švediją, Norvegiją, Daniją, Jungtinę Karalystę, Vokietiją, Prancūziją.

Žurnalistus po gamyklą lydėjęs UAB „Stansefabrikken“ generalinis direktorius Virginijus Jurkštas papasakojo apie gamybos procesą. Daugeliui buvo naujiena, kad Ukmergėje gaminamos detalės žinomų prekinių ženklų atstovams, lėktuvų detalės.

Aplankyti šią įmonę LVPA pasirinko dėl naujos ir modernios miltelinio dažymo linijos, kurią gamykla įsirengė įvykdžiusi ES finansuojamą projektą. Bendra projekto vertė – 3,5 mln. Lt. 40 proc. visų lėšų finansuota iš europinių fondų. Likusi dalis – įmonės investicijos. Ši įranga, pasak direktoriaus, atitinka ne tik produkcijos dažymo kokybės, bet ir visus ekologinius reikalavimus.